Historie Firmy

GT Galvanotechna družstvo Jablonec nad Nisou má dlouholetou tradici v oblasti galvanizace, což zajišťuje velkou dávku zkušeností, které spolu se snahou jít s dobou v ohledu výrobních procesů, technologií a portfolia služeb činí náš podnik velmi konkurenceschopným i v dobách omezené poptávky po bižuterním průmyslu.

V roce 1967 došlo k uvolnění politických a hospodářských poměrů v republice. V Jabloneckém regionu začala vznikat řada drobných bižuterních firem, které navazovaly na dlouholetou tradici. Jejich rozvoj byl bržděn obtížným zajišťováním povrchových úprav. Firmy, které disponovaly galvanickými provozy neměly zájem v této oblasti novým podnikům pomáhat.

To vedlo k tomu, že v r. 1968 byla založena Galvanotechna, která tyto služby chtěla poskytovat. Začátky byly krušné, při uvádění do provozu byla výroba ohrožena výbuchem plynu, který rozmetal připravovaný objekt. Výrazná byla i nepřízeň některých úřadů, hlavně pracovního, který pod vlivem velkých firem bránil rozjezdu výroby neochotou při převodu pracovníků.

Přes to vše se v druhé polovině roku 1969, pod hlavičkou „TJ Liaz přidružená výroba Rýnovice“ Galvanotechně podařilo služby v oboru povrchových úprav zajišťovat. Po nástupu „normalisace“ naši společnosti byly výroby pod hlavičkou TJ Liaz zrušeny a Galvanotechna přestoupila pod ochranná křídla výrobního družstva Maják. Toto výrobní družstvo založené v r.1935, po r.1950 zrušené, v počátku sedmdesátých let obnovovalo svoji existenci a zahrnovalo šest výrobních závodů, včetně Galvanotechny. Tyto závody, pod hlavičkou v.družstva Maják fungovaly až do počátků devadesátých let, kdy došlo k jejich osamostatnění.

Začala nová éra rozvoje, závod pod hlavičkou „Galvanotechna družstvo“ rozšiřoval sortiment poskytovaných služeb. V roce 1996 se zvětšil o další provoz v Proseči nad Nisou. Po celou dobu dosavadní existence Galvanotechna poskytuje služby v oboru povrchových úprav. Tyto služby se postupně rozšířily po celé republice, i do zahraničí.

flag flag flag